Wielka detektywistyczna gra miejska Biblioteki Suskiej!
   16-06-2017

W  sobotę, 24 czerwca, po raz kolejny w ramach  Dni Ziemi Suskiej Sucha Beskidzka stanie się areną zorganizowanej z niezwykłym rozmachem detektywistycznej gry miejskiej przygotowanej przez Bibliotekę Suską. Tegoroczna edycja gry poświęcona będzie urodzonemu w Suchej wybitnemu reżyserowi, Billy’emu Wilderowi. Przewrotny tytuł „Stracony Weekend” nawiązuje do nagrodzonego czterema Oscarami, Złotym Globem i Złotą Palmą w Cannes jednego z najsłynniejszych filmów  Wildera. Jednak po niezwykłym sukcesie ubiegłorocznej gry, w której wzięło udział ponad 120 osób,  można być pewnym, że ten weekend z pewnością nie będzie stracony.

W ciągu czterech godzin na „planszy”, jaką stanie się miasto, drużyny wcielające się w role poszukiwaczy będą musiały rozwikłać związaną z Billym Wilderem tajemnicę sprzed wieku, rozwiązując  zagadki logiczne i wykonując różnego rodzaju zadania w rozmieszczonych po całym mieście punktach kontrolnych i biorąc udział w pewnym nieoczekiwanym przedsięwzięciu.

Grę miejską poprowadzą goście specjalni: Marcin Dąbrowski i Beniamin Andrzejewski, odtwórcy ról Oskara i Irka w serialu TVN „19+”.

Cieszące się ogromną popularnością gry miejskie, łączące w sobie ruch na świeżym powietrzu z niebanalną rozrywką intelektualną i zapewniające dreszcz rywalizacji to rozrywka dosłownie dla każdego. Gra „Stracony weekend" adresowana jest zarówno do osób dorosłych, jak  i młodzieży. W skład drużyn (2- 4 osób) mogą wchodzić rodziny, znajomi z pracy czy koledzy ze szkoły.

Emocji z pewnością nie zabraknie, zwłaszcza, że jest o co walczyć. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: elektryczna deskorolka i  elektroniczny zestaw do darta i bilety do Energylandii. Zgłoszenia 2 - 4 osobowych drużyn przyjmowane będą do 23 czerwca w Bibliotece Suskiej, ul. Piłsudskiego 23, nr tel. 33 874 22 47, e-mail: sucha@bibliotekasuska.pl.

Partnerami Biblioteki Suskiej  i współorganizatorami przedsięwzięcia są Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka oraz organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Motołaje, Klub Seido Karate, Harcerski Klub Miłośników Gier i Fantastyki "Twierdza", Stowarzyszenie Inicjatywa Beskidzka i Stowarzyszenie - Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego.

Wydarzenie jest częścią Dni Ziemi Suskiej 2017 i odbywającego się w ramach święta miasta "Suskiego Jarmarku Kulturalnego”.

--------------------------------------------------------------
GRA MIEJSKA „Stracony weekend" 24 CZERWCA 2017 , początek GODZ. 9.00
Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca w Bibliotece Suskiej, ul. Piłsudskiego 23, nr tel. 33 874 22 47, e-mail: sucha@bibliotekasuska.pl .
W zgłoszeniu należy podać nazwę drużyny, imiona i nazwiska graczy, wiek i kontaktowy numer telefonu.
W grze może wziąć udział maksymalnie 30 drużyn, decyduje kolejność zgłoszeń!

DO POBRANIA:

Aktualizacja regulaminu: na prośbę uczestników przywrócono zeszłoroczne wymagania dotyczące wieku członków drużyny.