ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2017 - PRESTIŻOWY KONKURS
   11-10-2017

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego , pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy , czasem nietypowe miejsce,
z którego zostało zrobione. Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, która zatrzymana w obrazie staje się świadectwem naszego życia i czasów. Ideą naszego konkursu jest znalezienie właśnie takich,
szczególnych zdjęć, tych które opowiadają jakąś historię, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami. Spośród tysięcy zdjęć dotyczących naszego powiatu, wykonanych w ciągu całego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów chcemy
wybrać te najlepsze i zaprezentować je w najważniejszych mediach w naszym regionie.

Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej serdecznie zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO – 2017.

Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury w trzech kategoriach:

- WYDARZENIA (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości)
- ŻYCIE CODZIENNE (fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)
- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO – 2017.

Fotografie które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane we wszystkich najważniejszych mediach w powiecie suskim m.in. Tygodnik Kronika Beskidzka, Miesięcznik Ziemia Suska, makowski Biuletyn Informacyjny, Echo Jordanowa, Kurier Stryszawski; Portale: sucha-beskidzka.pl. powiatsuski.pl, sucha24.pl, powiatsuski24.pl, beskidzka24.pl

Poza prestiżowym tytułem i publikacją fotografii zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami
rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści .
Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2017 r.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym do 6 grudnia 2017 na adres sucha@bibliotekasuska.pl .
Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU

DOKUMENTY DO POBRANIA:

REGULAMIN
Załącznik nr 1 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA DOROSŁEGO UCZESTNIKA KONKURSU - aktualizacja 27.11.2017r.
Załącznik nr 2 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA NIEPEŁNOLETNIEGO UCZESTNIKA KONKURSU - aktualizacja 27.11.2017r.
Załącznik nr 3 - ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU