XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Regionalnej 'W cieniu jodeł i świerków'
   17-10-2017

12 października odbyła się piętnasta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Regionalnej „W cieniu jodeł i świerków”. To niezwykła okazja dla młodych ludzi do zaprezentowania swojego talentu aktorskiego oraz podzielenia się miłością do małej ojczyzny.  Głównym celem tego wyjątkowego konkursu jest kształtowanie poczucia więzi ze środowiskiem lokalnym poprzez odkrywanie piękna poezji i prozy autorów regionu.

Jury w składzie: Pani Regina Wicher– etnograf, animator kultury regionalnej, prezes Stowarzyszenia Śleboda, Pani Anna Kulka – Dyrektor Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi, animator kultury regionalnej oraz Pani Dorota Woźnica – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, trenerka, członkini sieci LABIB oceniło poszczególne występy,przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

Kategoria UCZNIOWIE KLAS SIÓDMYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:
I miejsce – Tymoteusz Jezutek – Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej
II miejsce – Klaudia Kufel – Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Toporzysku
II miejsce – Ewelina Zych- Zespół Szkół Publicznych w Wysokiej
III miejsce – Marta Pająk - Gimnazjum nr 1 im. Franciszka Krysty  w Zawoi Centrum
Wyróżnienie: Natalia Piaskowy - Szkoła Podstawowa w Naprawie
Wyróżnienie: Szymon Smętek - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej
Wyróżnienie: Wiktoria Gałka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej

Kategoria UCZNIOWIE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Jakub Jurzak – LO nr I im. M. Skłodowskiej –Curie w Suchej Beskidzkiej
II miejsce – Natalia Ceremuga – LO nr I im. M. Skłodowskiej– Curie w Suchej Beskidzkiej
III miejsce- Karolina Bury – Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej
Wyróżnienie – Karina Syc - LO nr I im. M. Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wręczył Wicestarosta Suski, Pan Zbigniew Hutniczak.