XVII Powiatowy Konkurs Literacki 'Podbabiogórskie opowieści'
   22-12-2017

20 grudnia 2017 w siedzibie Biblioteki Suskiej miało miejsce uroczyste podsumowanie XVII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Podbabiogórskie opowieści”.
Głównym celem konkursu jest doskonalenia umiejętności literackich oraz pielęgnowanie lokalnej tradycji, historii i kultury wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców oraz miłośników naszego powiatu. Tegorocznym tematem konkursu był BOHATER PODBABIOGÓRZA. Zadanie zainspirowało młodych pisarzy do przeprowadzenia wywiadów z lokalnymi osobowościami, powstały opowiadania o krewnych, wiersze o regionalnych artystach oraz wiele innych prac stanowiących niezastąpione archiwum życia codziennego.

Organizatorem Konkursu jest Biblioteka Suska im. dra Michała Żmigrodzkiego przy udziale Starostwa Powiatowego.

Do konkursu zgłosiło się 139uczestników: 73 w kategorii szkół podstawowych, 38 w kategorii siódmych klas szkół podstawowych i gimnazjów, 26 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz 2dorosłych.

Prace oceniało jury w składzie:

Ewa Mielczarek– bibliotekarka, vlogerka literacka

WojciechCiomborowski – dziennikarz, redaktor naczelny Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej

Rafał Boczek –pisarz

Uroczystość wręczenia nagród połączona była z ceremonią ogłoszenia zwycięzców w konkursie fotograficznym na Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2017. Laureaci „Podbabiogórskich opowieści” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowew Suchej Beskidzkiej.

SZKOŁA PODSTAWOWA

1 miejsce – Maria Kołodziej, SP w Naprawie - W drodze do poznania moich bohaterskich przodków

2 miejsce – Julia Targosz, SP w Grzechyni - Zwyczajny człowiek -Niezwykły Dziadek

2 miejsce – Joanna Kosowska, SP nr 1 w Suchej Beskidzkiej - Bohater Podbabiogórza