BIBLIOTEKA:   O nas |  Ksiegozbiór |  Godziny otwarcia |  Oferta czasopism |  Darmowy internet |  Galeria   
KATALOGWYDARZENIAO NASKONTAKT

SZUKAJ W KATALOGU

W zwiazku z wprowadzeniem nowego, elektronicznego systemu wypożyczeń dostęp do konta użytkownika wymaga wprowadzenia nowego loginu i hasła użytkownika. W celu jego uzyskania oraz informacji o nowych funkcjonalnościach systemu prosimy o kontakt z Biblioteką Suską. Baza katalogowa dostępna jest bez konieczności logowania po naciśnięciu zakładki "KATALOG" w górnej części naszej strony.

POMOC
  Czyli najczęściej zadawane pytania
KONTAKT
 Mój stan   bibliotekasuska - Skype
sucha@bibliotekasuska.pl
(33) 874-22-47
 FILIE
 

Filia przy Szpitalu Rejonowym

Filia Biblioteki Suskiej im. dra M. Żmigrodzkiego w Szpitalu Rejonowym od grudnia 2011 roku działa w nowej przestronnej siedzibie usytuowanej w pasażu handlowym szpitala. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00, z jej usług mogą korzystać zarówno pacjenci jak i personel szpitala. W ofercie biblioteki znajduje się ok 4 tys. tytułów: powieści obyczajowe, biografie, literatura sensacyjna, kryminały, romanse, fantastyka a także bogaty księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy wypożyczać mogą również czasopisma, których oferta ma być stale poszerzana. Niewątpliwą atrakcją szpitalnej biblioteki są stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Każdy użytkownik biblioteki może skorzystać z komputera, skanera i drukarki czy np. za pomocą komunikatora Skype i kamery skontaktować się ze swoimi najbliższymi. W bibliotece działa również bezpłatny hot-spot czyli bezprzewodowy dostęp do Internetu dla użytkowników laptopów.

Filia przy ul. Zasypnickiej
Biblioteka Suska powadzi również filię biblioteczną na przeciwległym końcu miasta - przy ul. Zasypnickiej. Filia zlokalizowana jest w oddzielnym budynku mieszczącym się obok Szkoły Podstawowej nr 2, została zorganizowana z myślą o mieszkańcach miasta, którzy z powodu znacznej odległości do budynku Biblioteki Głównej mają utrudniony dostęp do zbiorów bibliotecznych. Księgozbiór filii - na który składają się dzieła z zakresu literatury, pięknej polskiej i obcej, literatury popularnonaukowej, oraz bogaty wybór lektur - liczy blisko 5 tysięcy woluminów. Biblioteka posiada również  w swojej ofercie czasopisma bieżące i archiwalne dla dorosłych i dzieci. W filii działa  czytelnia komputerowa, wyposażona obecnie w sześć stanowisk komputerowych. W ramach usług komputerowych czytelnicy mają możliwość wydruku lub nagrania na płytę wybranych materiałów. Ze względu na bliską odległość Szkoły Podstawowej znaczną liczbę czytelników stanowią dzieci i młodzież. Z myślą o nich biblioteka przygotowuje szeroką ofertę zająć bibliotecznych m.in. różnego rodzaju konkursy, wystawy oraz zajęcia biblioteczne.


BIBLIOTEKA SUSKA
ul. Piłsudskiego 23
34-200 Sucha Beskidzka
tel. +48 33 874-22-47
sucha@bibliotekasuska.pl
www.bibliotekasuska.pl


GODZINY OTWARCIA:
Obowiązują w czasie epidemii COVID-19
wypożyczalnia / biblioteka młodych
poniedziałek 11.30-17.30
wtorek 10.00-16.00
środa 11.30-17.30
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-16.00
administracja
poniedziałek 07.30-15.30
wtorek 07.30-15.30
środa 07.30-15.30
czwartek 07.30-15.30
piatek 07.30-15.30
 
filia przy szpitalu rejonowym
Filia nieczynna w czasie epidemii COVID-19
filia Zasypnica
Filia nieczynna w czasie epidemii COVID-19


KATALOGWYDARZENIAO NASKONTAKT

 

 

BIBLIOTEKA | KATALOG | WYDARZENIA | KONTAKT | BIBLIOTEKI W POWIECIE
Copyright © 2009-2010 Biblioteka Suska