Aktualności

Już od wielu lat, jedną z tradycji Suskiej Majówki są Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble. W poniedziałek, 1 maja, w Bibliotece Suskiej, miłośnicy słów zmierzyli się po raz dziewiąty. Wydarzenie to, przyciągające co roku rodziny i przyjaciół, dostarcza nie tylko doskonałej zabawy, ale także emocjonujących rywalizacji słownych.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 19 graczy, oraz równie liczna grupa kibiców i sympatyków tej gry.  Rywalizacja była bardzo zacięta i przebiegała w kilku etapach, co tylko potęgowało emocje wśród uczestników i kibiców.

W tegorocznych mistrzostwach Suchej Beskidzkiej w Scrabble, zmagania finałowe wyłoniły cztery najlepsze osoby, które zaprezentowały wyjątkowe umiejętności językowe. Pierwsze miejsce zajęła Maria Krzyżanowska z Władysławowa, drugie miejsce przypadło Filipowi Bochenkowi z Krzeszowa, trzecie miejsce zdobył Mariusz Makuch z Zatora, a na czwartym miejscu uplasowała się Emilia Lach ze Stryszawy. Każdy z finalistów wykazał się nie tylko biegłością w grze, ale również strategicznym podejściem do używania skomplikowanych słów.

Równocześnie odbył się Mały Finał, w którym młodsi gracze mieli szansę na wykazanie swoich umiejętności. Zwycięzcą został Sebastian Lach ze Stryszawy, wyprzedzając Mikołaja Wągla z Suchej Beskidzkiej oraz Polę Kaszowską z Krakowa. Czwarte miejsce zajęła Wiktoria Harańczyk z Krzeszowa.

Po zaciętych rywalizacjach, zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody, w tym gry planszowe ufundowane przez organizatorów. Wydarzenie to, pełne pasji i rywalizacji, nie tylko wzbogaca umiejętności językowe uczestników, ale również sprzyja budowaniu więzi społecznych. Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich na kolejne emocje, które rozegrają się za rok.