Jak przedłużyć termin zwrotu materiałów bibliotecznych

PROLONGATA WYPOŻYCZONYCH ZBIORÓW BIBLIOTECZNYCH

• Okres wypożyczenia książek, audiobooków, gier planszowych może być przedłużony (udzielenie prolongaty), na kolejny miesiąc, czasopism na kolejny tydzień, o ile ww. zbiory nie zostały zamówione przez innego czytelnika.
  • Prolongaty można dokonać:
  • - telefonicznie (33) 812 08 34,
  • - osobiście w siedzibie Biblioteki
  • - za pomocą elektronicznego konta czytelnika.
  • Prolongata zwrotu materiałów bibliotecznych nie będzie uwzględniona w przypadku złożenia zamówienia na nie przez innego czytelnika.
  • Bibliotekarz może skrócić ustalony w termin zwrotu zbiorów, jeżeli stanowią one szczególne poszukiwane pozycje.
  • Prolongata nie zostanie udzielona, gdy w dniu zgłaszania prośby o prolongatę czytelnik Biblioteki nie zwrócił w terminie innych materiałów bibliotecznych lub ma nieuregulowane inne zobowiązania wobec Biblioteki.
  • Czytelnik może otrzymać zgodę na prolongatę każdej wypożyczonej pozycji maksymalnie trzykrotnie.