Aktualności

Majowe mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble to przede wszystkim dobra zabawa w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Uczestnicy mistrzostw, którymi mogą być osoby w każdym wieku, co roku mogą liczyć również na wspaniałe nagrody. Podobnie jak w poprzednich edycjach w tegorocznych mistrzostwach można wygrać prawdziwe planszówkowe przeboje:

ARK NOVA (wyd. Portal Games)

Ark Nova to potężna gra euro prosto ze stajni Feuerland, twórców takich tytułów jak Stythe, Barrage czy Gloomhaven, to najlepsza gra targów Essen SPIEL 2021!

Prowadzenie zoo to niełatwe zadanie. Trzeba robić to rozważnie, z głową. Dobrze prowadzone zoo powinno nie tylko przyciągać rzesze odwiedzających — przede wszystkim ma być domem dla licznych, zagrożonych gatunków. I to jest prawdziwa sztuka.

Stań na czele własnego zoo. Planuj, zarządzać i wygryź konkurencję. Buduj pawilony, kioski i wybiegi dla zwierząt, podpisuj umowy z placówkami naukowymi i podnoś swój prestiż — tylko dzięki niemu będziesz mógł sprowadzić do swego zoo rzadkie i zagrożone gatunki. Nieustannie zwiększaj atrakcyjność swojego obiektu, dbając jednocześnie o projekty ochrony przyrody. Bo to dzisiaj liczy się najbardziej.

Prowadzenie zoo to nie praca. To misja.

AZUL: MISTRZ CZEKOLADY (wyd. Rebel)

Wciel się w jednego z najznamienitszych mistrzów czekolady, którzy z zaangażowaniem i pasją komponują wyjątkowe zestawy łakoci, cieszące oko i podniebienie!

Azul: Mistrz czekolady upamiętnia fantastyczną pracę wszystkich graczy dekorujących ściany pałacu królewskiego w oryginalnej wersji gry. Ta limitowana edycja jest oparta na zasadach pierwotnej wersji, która skradła serca graczy na całym świecie. Tym razem jednak zamiast ozdabiania pałacu pięknymi mozaikami będziecie tworzyć niezwykłe pudełka z czekoladkami. Płytki w grze zamieniły się z ceramicznych kafelków na praliny inspirowane wytworami największych mistrzów czekolady na świecie.

UWAGA! Elementy gry nie są (niestety) zrobione z czekolady.

SABOTAŻYSTA (wyd. Rebel)

Sabotażysta: Wydanie jubileuszowe to wyjątkowe, rocznicowe wydanie gry o poszukiwaniu złota w mrocznych tunelach kopalni.

To prosta i angażująca karciana gra blefu, w której wcielamy się w górników poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach albo w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają im pracę. Członkowie obu grup powinni się wspierać, ale nigdy nie mogą być pewni, kto jest po ich stronie – tożsamość każdego z krasnoludów zostaje ujawniona dopiero po rozdzieleniu złota. Zwycięży gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy będzie miał najwięcej bryłek cennego kruszcu.

UBONGO (wyd. Egemont)

Ubongo to gra, która stała się światowym bestsellerem. Nic dziwnego, bo "Ubongo" to błyskawiczna rozgrywka w połączeniu z prostymi zasadami. Ponadto gra ma dwa poziomy trudności łamigłówek, więc z łatwością można ją dostosować do wieku i doświadczenia graczy.

"Ubongo" to gra, która rozwija wyobraźnię i kreatywność oraz ćwiczy refleks i działanie pod presją czasu. Taka zabawa będzie świetnym treningiem umysłowym nie tylko dla dzieci. Z pewnością z jej dobrodziejstw skorzystają też dorośli.

W dzisiejszej rzeczywistości mamy na wszystko za mało czasu. Dlatego warto poświęcić chwilę na wspólną zabawę. Dzięki grze "Ubongo" będziemy mieć znakomitą okazję do tego, żeby spędzić trochę czasu razem - w gronie rodziny lub przyjaciół - a nie obok siebie. Wspólna zabawa nie tylko dostarczy rozrywki, ale też zacieśni więzi. A w to warto inwestować.

EGO (wyd. Trefl)

Jeśli chcesz sprawdzić, czy dobrze znasz swoich przyjaciół – ta gra jest przeznaczona właśnie dla Ciebie! Zasady są banalnie proste: losujesz jedno z ponad czterystu pytań i odczytujesz je na głos. Zaznaczasz w tajemnicy swoją odpowiedź, a pozostali gracze próbują ją odgadnąć, obstawiając odpowiednią liczbę żetonów – w zależności od tego, jak bardzo pewni są odpowiedzi. Wygrywa gracz, który najlepiej rozpracuje swoich przeciwników.